CODZIENNIE ŚWIEŻE LODY!!!

Wszyscy jesteśmy coraz bardziej świadomi, że zdrowa dieta jest ważnym wkładem do zdrowego i zrównoważonego życia, dlatego produkujemy jedynie naturalne lody.

Smaki jak "przedwojenna" śmietanka, świeża truskawka i belgijska czekolada są w naszej stałej ofercie, inne smaki pojawiają się w zależności od sezonu lub wpływu chwili.

Nasza maksyma to: „jakość ponad ilość”, ponieważ wszystko tworzymy codziennie na świeżo według oryginalnej, klasycznej receptury.

Tradycyjne maszyny do lodów od Cattabriga dają z siebie wszystko, abyśmy cały czas mogli serwować pyszne lody.

Barwniki, środki konserwujące lub sztuczne komponenty nie mają tu wstępu, dlatego też nigdy znajdziesz tu niebieskich lodów.

Świeża śmietanka i mleko dostarczane do Manufaktury posiadają wszystkie atesty bezpieczeństwa żywności. MLP ponadto posiada pozwolenie oraz odpowiedni sprzęt do rzemieślniczej pasteryzacji mleka pełnego wraz z żółtkami z prawdziwych jaj, które na świeżo codziennie rozbijane są NA MIEJSCU. Nigdy nie używaliśmy, ani nigdy nie użyjemy grama żółtek pateryzowanych z kartona. Brrrrr! W naszym zakładzie używamy wyłącznie żółtek jaj kurzych. Nie ma tu również jaj w proszku. Sprawdź nas na stronie Państwowego Inspektoratu Weterynarii, pod nadzorem którego są wszystkie zakłady pracujące tak jak my. Otwórz plik Excell, zakładka ŻZ (żywność złożona) i zobacz jak niewiele jest w Polsce producentów z pasją, pracujących uczciwie. 

Co odróżnia lody oferowane przez nas od lodów "tradycyjnych"najczęściej spotykanych na polskim rynku?

  • Zawierają one wyłącznie naturalne składniki najwyższej jakości, takie jak: świeże mleko, śmietanka, 100 % naturalne pasty orzechowe, czekolada belgijska. Nasze lody owocowe i sorbety zawierają przede wszystkim owoce (do produkcji lodów nie używamy past zawierających barwniki oraz aromaty i wzmacniaczy smakowych).
  • Lody są zawsze świeże i zawierają dwukrotnie mniej tłuszczu oraz są trzy razy mniej napowietrzone niż lody przemysłowe oferowane w sklepach.
  • Różnice w smaku między innymi lodami (pseudo-tradycyjnymi), a lodami naszej produkcji wyraźnie odczuje nawet osoba, która na lodach się nie zna. Smak jest delikatny, subtelny, np. lody truskawkowe smakują jak przygotowany w domu koktajl z truskawek i nie są bardziej truskawkowe od samych truskawek.
  • Różnice w kolorze między lodami z innych pracowni a naszymi lodami są widoczne nawet gołym okiem. Uzyskanie jaskrawego koloru owocu w gotowym produkcie, który jest na bazie mleka, jest zamrożony i w dodatku napowietrzony nie jest możliwe do uzyskania bez dodatku barwników. Jeżeli lody truskawkowe są czerwone jak sama truskawka, należy dobrze się zastanowić nad ich spożyciem.

Gwarantujemy tradycyjne i smaczne lody produkowane z pasją według najbogatszych i sprawdzonych receptur z najlepszych jakościowo produktów oraz 100% naturalnego smaku!