Nasza misja

CODZIENNIE ŚWIEŻE LODY!!!

Wszyscy jesteśmy coraz bardziej świadomi, że zdrowa dieta jest ważnym wkładem do zdrowego i zrównoważonego życia, dlatego produkujemy jedynie naturalne lody.

Codziennie kręcimy sześć świeżych smaków.

Śmietanka, truskawka i belgijska czekolada deserowa są w naszej stałej ofercie, inne smaki pojawiają się w zależności od sezonu lub wpływu chwili.

W naszej ofercie nigdy nie znajdziesz kilkunastu smaków naraz. Nasza maksyma to: „jakość ponad ilość”, ponieważ wszystko tworzymy codziennie na świeżo według oryginalnej, klasycznej receptury.

Barwniki, środki konserwujące lub sztuczne komponenty nie mają tu wstępu!

Tradycyjne pionowe maszyny do lodów od Cattabriga dają z siebie wszystko, abyśmy cały czas mogli serwować pyszne lody.

Świeża śmietanka i mleko dostarczane do Manufaktury posiadają wszystkie atesty bezpieczeństwa żywności. MLP ponadto posiada pozwolenie oraz odpowiedni sprzęt do rzemieślniczej pasteryzacji mleka pełnego wraz z żółtkami. W naszej lodziarni używamy wyłącznie żółtek jaj kurzych, które są rozbijane na miejscu. Nie ma tu jaj „w proszku” ani jakichkolwiek innych przetworzonych produktów typu żółtka pasteryzowane. Sprawdź nas na stronie Państwowego Inspektoratu Weterynarii Link Otwórz plik Excell, zakładka ŻZ (żywność złożona) i zobacz wszystkie zakłady w Polsce produkujące lody z użyciem prawdziwego mleka i świeżych jaj.

Co odróżnia lody oferowane przez nas od lodów najczęściej spotykanych na pilskim rynku?

  • Zawierają one wyłącznie naturalne składniki najwyższej jakości, takie jak: świeże mleko, śmietanka, 100 % naturalne pasty orzechowe, czekolady belgijskie. Nasze lody owocowe i sorbety zawierają przede wszystkim owoce (do produkcji lodów nie używamy past zawierających barwniki i wzmacniaczy smakowych).
  • Lody są zawsze świeże i zawierają dwukrotnie mniej tłuszczu oraz są trzy razy mniej napowietrzone niż lody przemysłowe oferowane w sklepach.
  • Różnice w smaku między innymi lodami (pseudo-tradycyjnymi), a lodami z naszej lodziarni wyraźnie odczuje nawet osoba, która na lodach się nie zna. Smak jest delikatny, subtelny, np. lody truskawkowe smakują jak przygotowany w domu koktajl z truskawek i nie są bardziej truskawkowe od samych truskawek.
  • Różnice w kolorze między lodami z innych pracowni a naszymi lodami są widoczne nawet gołym okiem. Uzyskanie jaskrawego koloru owocu w gotowym produkcie, który jest na bazie mleka, jest zamrożony i w dodatku napowietrzony nie jest możliwe do uzyskania bez dodatku barwników. Jeżeli lody truskawkowe są czerwone jak sama truskawka, należy dobrze się zastanowić nad ich spożyciem.

Gwarantujemy tradycyjne i smaczne lody produkowane z pasją według najbogatszych i sprawdzonych receptur z najlepszych jakościowo produktów oraz 100% naturalnego smaku!